Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 17 mei 2017 04:12 

Minister Borsus: “Ook zelfstandigen hebben zwaar beroep”


Minister van Middenstand Willy Borsus (MR) wil dat ook zelfstandigen kunnen profiteren van de voordeligere pensioenregeling voor mensen met een zwaar beroep. Hij denkt daarbij aan bakkers of mensen in de horeca, die op nachtelijke uren moeten werken. Of metsers of landbouwers die buiten werken.te bekijken.”

 Voor Borsus is een regeling belangrijk omdat vanaf 2019 ­zelfstandigen (net als werknemers) pas vervroegd met pensioen kunnen op hun 62ste na 42 jaar dienst. Nochtans blijkt in de praktijk dat sommigen om gezondheids­problemen vroeger afhaken.

Zelfstandigenorganisatie Unizo vindt het logisch dat zelfstandigen gelijk behandeld worden als werknemers en ambtenaren. “Vergeet niet dat er voor zelfstandigen geen andere vroegere uitstapregelingen zijn”, zegt Unizo-pensioenspecialiste Caroline Deiteren. “Maar de middelen zijn beperkt. Wij pleiten ervoor om de dossiers individueel



  Nieuwsflash
 
Verzamelaanvraag 2025 en impact van het gewijzigd MestdecreetLees meer
 
 
Heb je een uienperceel dat een moeilijke start kent? Lees meer
 
 
A solid EU Wine PackageLees meer
 
 
Het nieuwe MestactieplanLees meer
 
 
Rapport ammoniak-emissiemeetcampagne Vlaamse melkveestallen Lees meer
 
 
Erkenning overstroming van 2-5 januari 2024 als ramp Lees meer