Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten

 12 dec 2018 05:40 

Studiedagen Agriflanders 2019


Innovatie haalbaar voor iedereen
De data in mijn tractor, melkmachine, ventilatieregelaar ... Wat kan ik daar (meer) mee?

Op donderdag 10 januari organiseert het Vlaams Ruraal Netwerk een studievoormiddag onder de titel ‘Innovatie, haalbaar voor iedereen!’. Uitdagingen in de landbouw aanpakken, is namelijk een zaak van landbouwers, overheid, kennisinstellingen, adviseurs en toeleveranciers. Een nauwe samenwerking tussen deze actoren is noodzakelijk om innovatie doelgericht in de praktijk te brengen en om efficiënte antwoorden te bieden op de landbouwvraagstukken. Met deze studiedag willen we de koppeling tussen landbouwpraktijk en onderzoek centraal stellen, en aantonen dat een hechte samenwerking de motor vormt voor innovatie.
Het volledige programma en de link om in te schrijven vindt u op volgende pagina: https://ruraalnetwerk.be/agenda/studiedag-innovatie

De data in mijn tractor, melkmachine, ventilatieregelaar ... Wat kan ik daar (meer) mee?

Op vrijdag 11 januari organiseren het Departement Landbouw en Visserij, ILVO en Internet of Food and Farm 2020 (IoF2020) het slotevent van het ‘jaar van de data in de landbouw’ tijdens Agriflanders (Flanders Expo, Gent). Tijdens deze studiedag krijgt u op een interactieve wijze een stand van zaken i.v.m. data in de landbouw: “Hoe bescherm je data? Hoe ‘koop’ of ‘verkoop’ je data? Zijn er al datadeelsystemen die veilig, transparant en fair omgaan met de rechten van elke partner? Van welke scenario’s voor datadeling droom je zelf? Wat staat er in de Europese ‘Code of conduct’? En wat is de ‘datahub’?” Inschrijven kan via deze link.



  Nieuwsflash
 
PAS-referentie 2030 Lees meer
 
 
Restaurant Léa Linster en Maison Colette bekroond met twee Sterren in de MICHELIN Gids België en LuxLees meer
 
 
Waterbeleid Vlaanderen: droogte, overtromingsgevoelige gebieden, Lees meer
 
 
Verkenning kansrijke exportmarkten voor dierlijke mest NLLees meer
 
 
15 nieuwe Bib Gourmand restaurants in de MICHELIN Gids België en Luxemburg 2025Lees meer
 
 
Leden vakjury PotatoEurope 2025 Innovation Award bekend Lees meer
 
 
Uiterste indieningsdatum verzamelaanvraag nadert snel Lees meer
 
 
Landbouwconjunctuur stijgt naar hoogste niveau sinds 2017 Lees meer
 
 
Verzamelaanvraag 2025 en impact van het gewijzigd MestdecreetLees meer
 
 
Erkenning overstroming van 2-5 januari 2024 als ramp Lees meer