Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 08 apr 2021 08:49 

Milcobel verbiedt tijdelijk leden uittreding


Zuivelcoöperatie Milcobel verbiedt leden-melkveehouders tussen 5 april en 1 juli om uit te treden. Hiermee wil het bedrijf voorkomen dat de werkzaamheden worden verstoord door een teruglopende melkaanvoer. Veel leden zijn de afgelopen maanden vertrokken bij de coöperatie. Zij zijn ontevredenheid over het beleid en de melkprijs van Milcobel.

De melkprijs van Milcobel is afgelopen maand met €2,10 verhoogd. Een flinke stijging ten opzichte van de maanden ervoor. Toch heerst flink wat onrust bij de leveranciers. Onder meer doordat de Inza-fabriek in de maand maart werd gesloten. Deze leidt ertoe dat de jaarlijkse verwerking 110 tot 140 miljoen liter lager uitkomt. De reden om de fabriek te sluiten? Het realiseren van minder kosten en hogere opbrengsten.

Daarbij wordt ook aan Belgische melkveehouders getrokken door andere zuivelproducenten, waaronder Nederlandse. Hierbij valt in Belgische media met enige regelmaat de naam van A-ware, die eind vorig jaar de melkpoederfabriek van FrieslandCampina heeft overgenomen in Aalter. Ook Farmel wordt genoemd als partij die op de Belgische markt actief op zoek is naar melk.

De onrust zorgt ervoor dat veel leveranciers vertrekken. Milcobel stelt in een verklaring dat het 200 miljoen liter melk misloopt. Volgens de coöperatie resulteert dit er in dat blijvende leden niet kunnen uitbreiden. Daarom wordt het lidmaatschap opzeggen tijdelijk verboden. "Aangezien er een opzegtermijn van 3 maanden is, zouden we de gevolgen pas ergens in juli zien. Onze berekeningen tonen aan dat we dan tot 600 miljoen liter melk kunnen verliezen per jaar. Hiermee komt het verwerkingsvolume op een kritische drempel van 1 miljard."

Milcobel ondersteunt het verhaal door aan te geven dat het bezig is om hun financiële positie te verbeteren. Ook wil de coöperatie hun trouwste leden helpen om voor de lange termijn een goed perspectief te bieden. Dat perspectief wordt gegeven door middel van de financiële prestaties van de Belgische zuivelaar. "Wanneer er een grote uitloop van leden zou plaatsvinden, heeft dit zeer negatieve invloed op het hersteltraject. Ook zouden blijvende leden hierdoor benadeeld worden", aldus de coöperatie in de verklaring.



  Nieuwsflash
 
Verkenning kansrijke exportmarkten voor dierlijke mest NLLees meer
 
 
15 nieuwe Bib Gourmand restaurants in de MICHELIN Gids België en Luxemburg 2025Lees meer
 
 
Leden vakjury PotatoEurope 2025 Innovation Award bekend Lees meer
 
 
Twee nieuwe voederbietrassen toegelaten op de Belgische rassenlijst Lees meer
 
 
Uiterste indieningsdatum verzamelaanvraag nadert snel Lees meer
 
 
Tweede raming van de landbouweconomische rekeningen voor 2024Lees meer
 
 
Troostwijk: Begin 2025 toont kentering in de Belgische agrarische veilingmarkt Lees meer
 
 
Joris Brams volgt Stefaan Lambrecht op als CEO van de Danis groep Lees meer
 
 
Landbouwconjunctuur stijgt naar hoogste niveau sinds 2017 Lees meer
 
 
Nieuwe voorzitter bij REO: Dirk Declercq volgt Rita Demaré op Lees meer
 
 
Afstandsregels tot waterlopen Lees meer
 
 
Facturen op papier en via pdf binnenkort verleden tijd! Lees meer
 
 
Verzamelaanvraag 2025 en impact van het gewijzigd MestdecreetLees meer
 
 
Erkenning overstroming van 2-5 januari 2024 als ramp Lees meer