Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 30 dec 2021 09:50 

Ecocheques ook bruikbaar in boerderijwinkel of op de markt


Ecocheques kunnen vanaf 1 januari 2022 ook gebruikt worden om producten van de lokale landbouwer te kopen, in de boerderijwinkel of op de lokale markt. Dat hebben de sociale partners beslist in de Nationale Arbeidsraad.

De ecocheques kunnen enkel worden gebruikt bij verkopers die het erkende logo ‘Recht van bij de boer’ hebben, of ‘En direct de la ferme’. De uitbreiding werdbij cao overeengekomen in de Nationale Arbeidsraad, bevestigt de christelijke vakbond ACV. “Daarmee hopen de sociale partners teelt en verkoop via de zogenaamde 'korte keten' te bevorderen.”

“We willen de Vlamingen zoveel mogelijk stimuleren om lokaal te kopen”, zegt ook Vlaams minister van Landbouw en Voeding Hilde Crevits (CD&V). Zij ziet het nieuwe betaalmiddel als ‘een nieuwe maar logische stap om boer en burger dichter bij elkaar te brengen’. De landbouwers in Vlaanderen die de cheques aanvaarden, zullen opgelijst worden op de website www.rechtvanbijdeboer.be.

 


  Nieuwsflash
 
Verzamelaanvraag 2025 en impact van het gewijzigd MestdecreetLees meer
 
 
Heb je een uienperceel dat een moeilijke start kent? Lees meer
 
 
A solid EU Wine PackageLees meer
 
 
Het nieuwe MestactieplanLees meer
 
 
Rapport ammoniak-emissiemeetcampagne Vlaamse melkveestallen Lees meer
 
 
Erkenning overstroming van 2-5 januari 2024 als ramp Lees meer