Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 07 dec 2024 17:47 

Brochure omgaan met droogte en hevige regenval


De laatste jaren krijgen we vaak te maken met extreme weersomstandigheden, zoals zware regenbuien en langdurige droogte. Dit zorgt voor grote schommelingen in het beschikbare water voor de landbouw, met grote gevolgen van dien. Jaarlijks verbruikt de land- en tuinbouw in Vlaanderen een geschatte 66,2 miljoen m3 water (Bron Landbouwcijfers Vlaanderen), rechtstreeks hemelwater niet meegerekend. Over voldoende water beschikken, kan het verschil maken tussen een geslaagde of een verloren oogst. Dieren hebben zuiver drinkwater nodig, machines en tanks moeten met zuiver water gereinigd worden. Het is dan ook logisch dat landbouwers bewust omgaan met water.

Het Gemeenschappelijk Landbouwbeleid (GLB) stimuleert landbouwers, onderzoekers en andere plattelandsactoren om hun bedrijven weerbaarder te maken. Er is steun mogelijk voor het nemen van klimaat- en milieuvriendelijke maatregelen of investeringen. Innovatieve projecten die bijdragen aan duurzame landbouw en een duurzaam platteland worden hierbij ondersteund.

In deze brochure laten we landbouwers en onderzoekers aan het woord die al maatregelen nemen om de waterhuishouding op landbouwbedrijven en -percelen te verbeteren. Ze delen hun ervaringen en laten zien hoe dit een positieve impact heeft. 

Bezoek de brochure    


  Nieuwsflash
 
Verzamelaanvraag 2025 en impact van het gewijzigd MestdecreetLees meer
 
 
Heb je een uienperceel dat een moeilijke start kent? Lees meer
 
 
A solid EU Wine PackageLees meer
 
 
Het nieuwe MestactieplanLees meer
 
 
Rapport ammoniak-emissiemeetcampagne Vlaamse melkveestallen Lees meer
 
 
Erkenning overstroming van 2-5 januari 2024 als ramp Lees meer