Akkerbouw
Algemeen
Dieren
Economie
Markten
Mechanisatie
Milieu
Politiek
Tuinbouw
Veehouderij
Voeding
Inloggen
 
 
 
Klik hier om u te registreren en te abonneren
(72,60 euro per jaar)
 
Wachtwoord vergeten
Volgend artikelVolgend Artikel

 20 dec 2024 11:53 

Eind februari uitbetaling voorschot premie voor de duurzame zoogkoeienhouderij


De blauwtongepidemie heeft een bijzondere impact op de veeteeltsector in Vlaanderen, waaronder ook de zoogkoeienhouderij. De minister van Landbouw, Jo Brouns, heeft dan ook beslist om eind februari een voorschot te betalen op de premie voor de duurzame zoogkoeienhouderij (aangevraagd via campagne 2024). “Binnen onze bevoegdheden doen we alles wat we kunnen om voor onze veehouders de zware economische gevolgen van blauwtong te milderen, met dit voorschot hopen we daar aan bij te dragen”, zegt Brouns.

In het najaar van 2024 werden al voorschotten van 70% uitbetaald voor basisinkomenssteun, de aanvullende herverdelende inkomenssteun en de aanvullende inkomenssteun voor jonge landbouwers. Het saldo van deze premies wordt eind december tot maximaal 90% uitbetaald.

Omwille van de blautongepidemie plannen we uitzonderlijk ook een vervroegde voorschotbetaling voor de premie voor de duurzame zoogkoeienhouderij. Deze betaling wordt eind februari 2025 uitgevoerd voor de zoogkoeienhouders die voldoen aan de instapvoorwaarden en een geldige premie-aanvraag hebben ingediend via de verzamelaanvraag 2024. Zij krijgen uitzonderlijk een voorschot van 70% op de premie voor de premiegerechtigde dieren.

Deze bijkomende voorschotbetaling leidt tot een aanpassing van de geplande betaalkalender voor de ecoregelingen en agromilieuklimaatmaatregelen. Meer informatie over de uitbetalingen en de gewijzigde betaalkalender zijn terug te vinden op de website van het Agentschap Landbouw en Zeevisserij onder de rubriek steun: https://lv.vlaanderen.be/steun/uitbetalingen.

 


  Nieuwsflash
 
Verzamelaanvraag 2025 en impact van het gewijzigd MestdecreetLees meer
 
 
Heb je een uienperceel dat een moeilijke start kent? Lees meer
 
 
A solid EU Wine PackageLees meer
 
 
Het nieuwe MestactieplanLees meer
 
 
Rapport ammoniak-emissiemeetcampagne Vlaamse melkveestallen Lees meer
 
 
Erkenning overstroming van 2-5 januari 2024 als ramp Lees meer